ScrollToTop
AKTUALNOŚCI
Dlaczego warto korzystać z usług radcy prawnego?
07.07.2022

Radca prawny to profesjonalny pełnomocnik. Zawód radcy prawnego jest jednym z zawodów zaufania publicznego. Jest to prawnik, który  świadczy pomoc prawną, reprezentuje strony w postępowaniach sądowych, egzekucyjnych i administracyjnych, sporządza opinie prawne, umowy, inne akty i dokumenty.

 

Każdy z nas niemal codziennie ma do czynienia z prawem: idąc do pracy, kupując bilet autobusowy, przekraczając dozwoloną prędkość samochodem czy też zawierając umowę na usługi telekomunikacyjne. Każda z tych rzeczy (a także wiele innych) rodzi konsekwencje prawne, których niestety często nie jesteśmy świadomi.

 

W każdej nawet pozornie prostej sprawie warto korzystać z pomocy radcy prawnego. Często nieskorzystanie z pomocy radcy prawnego pociąga za sobą ogromne koszty. Polski system prawny jest dosyć skomplikowany. W wielu sytuacjach nie znamy przysługujących nam praw. Gdy boli nas ząb, musimy się pofatygować do dentysty – musimy się umówić, pocierpieć na fotelu, a na koniec zapłacić. Wszystko to wymaga aktywności z naszej strony, ale wiemy, ze się opłaca – zęba nie trzeba będzie wyrywać. Tak samo jest z usługą prawnika – musisz się do niego udać i zadać nasuwające się pytania, musisz wykazać się aktywnością, musisz sam zadbać o swoje, bo nikt inny tego nie zrobi. Jedyna różnica między prawnikiem a dentystą jest taka, że wizyta w kancelarii nie boli.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI